Rozśpiewany maj
2024-06-19

Rozśpiewany maj

Maj w tym roku był wyjątkowo rozśpiewany… Nie, nie on sam ;) Towarzyszył mu Antek Sroka – uczeń naszej szkoły.

Tak się złożyło, że tydzień po tygodniu Antek próbował swoich sił w kilku festiwalach. I tak: W XIV Konkursie Piosenki Europejskiej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 95 w Krakowie Antek dostał nagrodę specjalną GRAN PRIX za wykonanie utworu „Can you feel the love tonight”.

Tydzień wcześniej brał udział w IX FESTIWALU MUZYCZNYM im. Marianny Gawlik i tu też dostał nagrodę główną tego festiwalu czyli GRAND PRIX za wykonanie piosenki „Pszczoły na wrotkach”

To nie koniec. W międzyczasie odbyła się też trzecia edycja wojewódzkiego konkursu na interpretację piosenki polskiej pod nazwą „MOJE SERCE TO JEST MUZYK”. I tu Antek także był w gronie laureatów. Za swoją interpretację piosenki Czerwonych Gitar „Wschód słońca w stadninie koni” dostał II miejsce.

W ostatnim tygodniu Antek wziął udział w kuratoryjnym konkursie pn. Festiwal Pieśni Patriotycznej „Wolna Polska”, organizowany w ramach projektu „Historia Solidarności w Małopolsce”. W swojej kategorii Antek otrzymał 2-gą nagrodę za wykonanie piosenki „Taki kraj”

Serdecznie gratulujemy!